(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cat (Nr 5852339)

Waga w kg (łączna):

8

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1860.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

29 lut 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.