Cat (Nr 5986471)

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 1738.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Fabriano

28 maj 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.