cat (Nr 6453335)

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

80

Dystans: 2397.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Surrey, Weybridge

27 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Od 29 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.