Cat (Nr 7545000)

Cat
Waga
Sztuk
Cat
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
3820 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 15 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Central, Ateny

Od 30 maj 2021 do 6 cze 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, gdy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.