Cat (Nr 7550495)

Cat
Waga
Sztuk
Cat
3 kg
1
Łączna waga:
3 kg
Dystans
498 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Calais

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Breighton

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.