cat (Nr 7582213)

cat
Waga
Sztuk
cat
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1644 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 27 cze 2021 do 28 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 27 cze 2021 do 28 cze 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.