Cat (Nr 8012024)

Cat
Waga
Sztuk
Cat
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
2092 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 24 wrz 2021 do 3 paź 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 24 wrz 2021 do 3 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.