Cats x 2 (Nr 7658978)

Cats x 2
Waga
Sztuk
Cats
5 kg
2
Łączna waga:
10 kg
Dystans
2220 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Hull

Od 12 sie 2021 do 16 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Suwałki

Od 13 sie 2021 do 22 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli mamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.