(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Cayenne (Nr 3275530)

Marka i model:

Cayenne

Waga w kg (łączna):

2200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1023.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Schöffengrund

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Parszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.