(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 00:41

Cb 1000r

(Nr 2419260)

Marka i model:

Honda CB 1000r

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1451.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kraków, 31-154, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Genua, Włochy

Termin elastyczny