CB1000R (Nr 6172064)

CB1000R

Marka i model:

Honda CB1000R

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2409.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 26 cze 2020 do 3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.