(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 18:02

Cbr 1000rr (Nr 2746508)

Cbr 1000rr

Marka i model:

Honda cbr 1000rr

Waga w kg (łączna):

195.00

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1119.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-300, Polska

Termin elastyczny