(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-27 11:05

cbr 600

(Nr 1873700)
cbr 600

Dystans: 2612.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier }
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Coventry, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sânpetru, 507190, Rumunia

Termin elastyczny