(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 07:38

Cbr 600 f4

(Nr 2996204)
Cbr 600 f4

Marka i model:

Honda cbr f4

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 733.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Elbląg, 82-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zgorzelec, 59-900, Polska

Termin elastyczny