Cbr1000 (Nr 5859485)

Cbr1000

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1754.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Hull

Od 15 maj 2020 do 18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Trydent-Górna Adyga, Riva Del Garda

Od 21 maj 2020 do 22 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.