Cecotec bongo serie A x 2 (Nr 7582578)

Cecotec bongo serie A x 2
Waga
Sztuk
Cecotec bongo serie A
Długość
110 cm
15 kg
2
Łączna waga:
30 kg
Dystans
2171 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Południowomorawski, Brno

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.