(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CF Moto (Nr 6515603)

Marka i model:

CF Moto

Długość [m]:

2.9

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

450

Dystans: 644.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Knittlingen

Od 14 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Jork

Termin elastyczny


Transport quada

Quady często są to cenne pojazdy i dlatego powinno się je naprawdę uważnie przewozić. Istotnym parametrem jest dobre zabezpieczenie quada przed zniszczeniem w czasie transportu.

Quady głównie przewozi się na przyczepce, jednak zdarza się również samochodem dostawczym lub o sporych wymiarach autem osobowym (przewóz ostatnią metodą nie zalecamy, albowiem podczas transportu można zniszczyć jednocześnie quada jak i samochód osobowy).

W momencie, kiedy przewozimy quada na przyczepce, trzeba unieruchomić go korzystając z czterech taśm mocujących. Wybierając pasy mocujące trzeba nie zapominać, żeby nie były zakończone otwartym zaczepem, gdyż w trakcie przewozu występują różnego rodzaju wstrząsy, a taki pas może po prostu się odhaczyć. Pasy mocujące wykonane są z trwałego surowca, jednak w czasie transportu, powinno się zwrócić specjalną uwagę, aby pasy nie ocierały się o żadne kanciaste elementy, albowiem mogą się zniszczyć i przerwać.

W momencie, kiedy przewozimy quad przy pomocy ciężarówki, również trzeba pojazd unieruchomić. Najłatwiej jest wykonać to przy pomocy taśm mocujących i dodatkowo dodać obijaki w taki sposób, żeby i quad i samochód nie uszkodziły się w trakcie transportu. Przy przewożeniu quada za pomocą innego samochodu, powinno się pomyśleć o opróżnieniu go z paliwa. Warto to zrobić, albowiem podczas transportu paliwo czy inne płyny potrafią się powylewać oraz pobrudzić samochód od środka. Takie warunki też obniżą komfort podróży samego przewoźnika.

W przypadku, gdy zamawiamy przewóz quada przez firmę transportową, warto przekonać się czy ma odpowiedni sprzęt do załadunku oraz rozładunku.

Koszt transportu quada przede wszystkim zależy od trasy jaką ma do przejechania pojazd. Gdy chcemy poznać realną cenę przewozu quada, proponujemy opublikować zlecenie transportu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, w jakiej znajduje się tysiące firm przewozowych, które profesjonalizują się w takich transportach.