(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chassis (Nr 6072619)

Marka i model:

Chassis Land rover

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1385.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Scheeßel

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.