(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-22 13:26

Chcę przetransportować motocykl Kawasaki VN 1700 Vaquero voyager.

(Nr 2997044)
Chcę przetransportować motocykl Kawasaki VN 1700 Vaquero voyager.

Marka i model:

Kawasaki VN 1700 Vaquero Voyager

Waga w kg (łączna):

385.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2269.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny