(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 23:34

Chce przewiesc kosiarke ciagniczek z niemiec okolice hamburga.

(Nr 2648784)
Chce przewiesc kosiarke ciagniczek z niemiec okolice hamburga.

Marka i model:

KosiArka

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 909.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych prawie zawsze jest przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione swobodnie jeździć po jezdniach, dlatego że ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak także w UE. Kłopot powodować może również nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przekracza normy dozwolone dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych nierzadko korzysta się z przyczepy typu jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przerasta możliwe normy wielkością lub wagą, konieczne będzie odebranie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

    Cena transportu pojazdu rolniczego jest związana od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na koszt transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być dodatkowo termin przewozu.

Adres i termin nadania

Posener Straße 14, Walsrode, 29664, Niemcy

Od 1 maj 2018 do 3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Elbląg, 82-300, Polska

4 maj 2018