(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-25 10:18

Chce przewieźć samochód (Nr 3010004)

Chce przewieźć samochód

Marka i model:

Mini

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: 835.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Saara, Saarbrücken

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Legnica

Termin elastyczny