(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

chcialabym przewiesc rower i doslownie kilka kartonow! (Nr 3539321)

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

inne

Dystans: 1176.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Gouda

Od 23 lis 2018 do 2 gru 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wodzisław Śląski

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            Na początek należy dokonać selekcję posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest zepsute, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych mebli przydadzą się mocne kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w pobliskim markecie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić książki na kilka kartonów, żeby bez przeszkód było je dźwigać. Podpisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę firmie transportowej. Kiedy mamy materiały chroniące, np. jak folię strech, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe przedmioty, a jak nie mamy folii, wówczas możemy zastosować pledy, pościel i obkleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast mniejsze rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź utrudnienia w podjeździe pod dom. Koniecznie warto poinformować, jeśli występują specjalne kryteria odnoszące się do konkretnych przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych przewoźników składa swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie waszego mienia.