(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CHEVEROLET (Nr 5886324)

Marka i model:

CHEVEROLRT

Waga w kg (łączna):

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2108.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

29 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.