(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

chevolet aveo (Nr 4587869)

Marka i model:

chevolet aveo

Waga w kg (łączna):

1.14

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

7331

Dystans: 3587.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 19 lip 2019 do 31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Od 22 lip 2019 do 15 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.