CHEVROLET CAMARO (Nr 6384079)

CHEVROLET CAMARO

Marka i model:

CHEVROLET CAMARO ZL1

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 400.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 22 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Od 28 sie 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.