Chevrolet Camaro (Nr 6506102)

Chevrolet Camaro
Waga
Sztuk
Chevrolet Camaro 5 Gen. [restyling] (2013 - 2015) Coupe
Długość
484 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1869 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1869 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 12 lut 2021 do 17 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 1 cze 2021 do 26 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.