(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

CHEVROLET CAPRICE 1986 (Nr 5354770)

Marka i model:

CHEVROLET CAPRICE 1986

Waga w kg (łączna):

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 321.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 30 paź 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Września

31 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.