Chevrolet Captiva (Nr 6926432)

Chevrolet Captiva
Waga
Sztuk
Chevrolet Captiva 1 Gen. [2th restyling] (2013 - 2015) Crossover
Długość
467 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
172 cm
ok.
1873 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1873 kg
Dystans
8495 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kazachstan, Бостандыкский Район, Ałmaty

Od 20 lut 2021 do 1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 20 mar 2021 do 6 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.