Chevrolet Captiva (Nr 7342888)

Chevrolet Captiva
Waga
Sztuk
Chevrolet Captiva 1 Gen. [2th restyling] (2013 - 2015) Crossover
Długość
467 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
172 cm
ok.
1873 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1873 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

31 paź 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.