Chevrolet Captiva (Nr 7616178)

Chevrolet Captiva
Waga
Sztuk
Chevrolet Captiva 1 Gen. (2006 - 2011) Crossover
Długość
463 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
175 cm
ok.
1712 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1712 kg
Dystans
2288 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 15 kwi 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.