(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Cruze (Nr 4575381)

Marka i model:

Chevrolet cruze

Waga w kg (łączna):

1400

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 786.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Sjælland, Køge

21 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Nowy Dwór Gdański

25 cze 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.