(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Cruze (Nr 6564065)

Waga
Sztuk
Chevrolet Cruze J300 (2009 - 2012) Sedan
Długość
459 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1427 kg
Dystans
731 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Premstätten

Od 22 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zduńska Wola

Od 22 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.