(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevrolet Cruze (Nr 6564119)

Chevrolet Cruze
Waga Sztuk:
Chevrolet Cruze J300 (2009 - 2012) Sedan
Długość
459 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1427 kg
Dystans: 912 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 5 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.