Chevrolet Cruze (Nr 6703964)

Chevrolet Cruze
Waga Sztuk:
Chevrolet Cruze J300 (2009 - 2012) Sedan
Długość
459 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1427 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1427 kg
Dystans 1295 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Wormacja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Biłgoraj

Od 19 paź 2020 do 23 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.