Chevrolet Cruze (Nr 6713760)

Chevrolet Cruze
Waga Sztuk:
Chevrolet Cruze J300 [restyling] (2012 - 2015) Familiar 5-Puertas
Długość
467 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1475 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1475 kg
Dystans 1511 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 8 sty 2021 do 12 sty 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Neuchâtel, Neuchâtel

Od 15 sty 2021 do 20 sty 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.