(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevrolet epica (Nr 5598883)

Marka i model:

Chevrolet épica

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 12 gru 2019 do 16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Monte Plata, Yamasá

Od 16 sty 2020 do 30 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.