Chevrolet Equinox (Nr 6501891)

Chevrolet Equinox
Waga
Sztuk
Chevrolet Equinox 1 Gen. (2004 - 2009) Crossover
Długość
479 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
166 cm
ok.
1776 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1776 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Od 1 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.