Chevrolet Lacetti (Nr 6658700)

Chevrolet Lacetti
Waga Sztuk:
Chevrolet Lacetti 1 Gen. (2004 - 2013) Sedan
Długość
451 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1190 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1190 kg
Dystans 1411 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Jutlandia Środkowa, Aarhus

Od 6 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Leżajsk

Od 6 paź 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.