(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chevrolet Matiz (Nr 5007262)

Chevrolet Matiz

Marka i model:

Chevrolet Matiz

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2236.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Krefeld

Od 29 wrz 2019 do 27 sty 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Almada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.