(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Monte Carlo (Nr 5511928)

Marka i model:

chevrolet monte carlo

Waga w kg (łączna):

1650

Budżet zlecenia [zł]:

600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

28 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.