(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 12:48

CHEVROLET NUBIRA KOMBI

(Nr 2250819)
CHEVROLET NUBIRA KOMBI

Marka i model:

CHEVROLET NUBIRA KOMBI

Waga w kg (łączna):

1450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1082.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Castelnuovo del Garda, 37014, Włochy

Od 4 sty 2018 do 14 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bielsko-Biała, 64-735, Polska

21 sty 2018