(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chevrolet Silverado (Nr 5854465)

Marka i model:

Chevrolet Silverado

Waga w kg (łączna):

2700

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 850.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Przedbórz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Pentling

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.