Chevrolet Suburban (Nr 7246159)

Chevrolet Suburban
Waga
Sztuk
Chevrolet Suburban GMT900 (2007 - 2014) SUV
Długość
564 cm
Szerokość
201 cm
Wysokość
195 cm
ok.
2710 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2710 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.