(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-18 17:39

Chevryolet Alero (Nr 2982548)

Chevryolet Alero

Marka i model:

Chevryolet Alero

Waga w kg (łączna):

1480.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 607.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Sztum

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Miłogostowice

Termin elastyczny