(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chrysler 300C (Nr 5122354)

Chrysler 300C

Marka i model:

Chrysler 300C

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1870.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Canton Of Bern, Wiedlisbach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Meaño

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.