chrysler cordoba bj. 1980 (Nr 6618929)

chrysler cordoba bj. 1980
Waga Sztuk:
chrysler cordoba bj. 1980
Długość
520 cm
1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Jalisco, Guadalajara

18 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Obergünzburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.