Chrysler grand voyager (Nr 6373889)

Chrysler grand voyager

Marka i model:

Chrysler grand voyager

Waga w kg (łączna):

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4928.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Nigeria, Edo, Benin

31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.