(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

chrysler PT cruiser (Nr 5275814)

Marka i model:

Chrysler PT Cruiser

Waga w kg (łączna):

1450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 71.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Rybnik

Od 17 paź 2019 do 24 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Dąbrowa Górnicza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.