(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chrysler PT Cruiser (Nr 7596927)

Chrysler PT Cruiser
Waga
Sztuk
Chrysler PT Cruiser 1 Gen. (2000 - 2006) Hatchback
Długość
428 cm
Szerokość
170 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1477 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1477 kg
Dystans
875 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Getxo

Od 7 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 9 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.