(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chrysler sebring (Nr 4391213)

Marka i model:

Chrysler sebring

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 866.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Baeza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Vegadeo / A Veiga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.